Čo sa to stalo s mládežou? (miniúvaha)

Autor: Martin Šugár | 11.6.2012 o 15:44 | (upravené 11.6.2012 o 16:01) Karma článku: 6,77 | Prečítané:  732x

"Svet sa, bohužiaľ, mení. A nie vždy k lepšiemu. Preto sa často stáva niečo také, že to, k čomu sme my, staršia generácia, vzhliadali s bázňou, je dnes považované za odpad, a to, čo by sme my kedysi za odpad považovali, je dnes modlou."

Dnes mám za sebou pomerne úspešný deň a môžem teda spokojne skonštatovať, že som so sebou spokojný. Sedím, príjemne unavený z dňa, pred notebookom a premýšľam.
Dnes som bol s kamošom Mišom kúpiť v Tescu tričko. Potrebujem ho na redakčnú radu, kde sa budú tieto tričká nechávať potlačiť logom nášho časopisu (dúfam, že ma pochváliš, Lucia!).
Ako som tak prechádzal pomedzi regále, narazil som na skutočný skvost, konkrétne na knihu: „Ako sa stať upírom.“

 

 

Už len samotná obálka, s obrázkom, ktorý má pritiahnuť pohľady dievčat okolo štrnásteho roku života, ma odradila. od toho, aby som chytil tú knihu do ruky. Jediné, na čo som sa zmohol, bol smiech cez slzy a otázka: "Môžem si to odfotiť a hodiť na Twitter?"
Mišo mi jasne povedal, že radšej nie, pretože sú tam kamery (stále musí krotiť moju extroverciu a excentricitu) a preto sme odišli. Po ceste domov som ešte uvidel jednu zaujímavú vec, ale tú som tiež nestihol odfotiť (išlo o časopis s názvom KAJMAN, čo je niečo ako krokodíl, takže skutočne netuším, o čom ten časopis môže byť). Ale o tom som nechcel.

Premýšľal som nad niečím úplne iným. Nad tým, že to, čo sme my kedysi dávno považovali za skvelé knižky, tie svety, do ktorých sme unikali, to dnešná mládež považuje za nekvalitné stariny, ktoré ani nestoja za zmienku. My sme čítali Troch pátračov, Harryho Pottera a knižky od Thomasa Brezinu, oni dnes majú záujem o krv, násilie a erotiku, viď Twilight, Upírske denníky alebo tento skvost čo som objavil. Hranice toho, čo je vhodné a čo je neprípustné sa posúvajú a tým pádom sú tieto ešte stále deti omnoho skôr dospelé. Vysporadúvajú sa s vraždením, sexualitou a podobnými záležitosťami už vo veku, keď to pre nich nie je vôbec vhodné. Samozrejme, ak berieme do úvahy tú "lepšiu" časť mládeže, teda tú čo číta.

Aby som to zhrnul, keďže nemám rád dlhé články: Ja si pamätám, že keď som mal trinásť, dosť som sa bál Záhady zeleného strašidla z Troch pátračov. Dnešný trinásťročný chlapec by tú knihu vysmial, keďže vyrastal na veciach ako Kruh, Saw a Paranormal activity. Ach...

Už končím, nemám rád články nad päťsto slov.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

ŠPORT

Únava či zmena lyží. Čo malo vplyv na zranenie Velez-Zuzulovej?

Sna o olympijskej medaile sa nevzdáva.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil príbeh zo súčasnosti Som Paula

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.


Už ste čítali?